Skip to main content

Yıl bitmeden yeni Apple ürününe ilişkin son söylentiler Asya’dan geldi.

Yeni Apple ürünlerine ilişkin teknoloji dünyasında söylentilerin çıkmasının belirlenmiş bir zamanı bulunmuyor. Yıl bitmeden yeni Apple ürününe ilişkin Asya’dan gelen son söylentilere göre; Apple, daha büyük ölçekli iPad ekranı üzerinde çalışıyor.

Kaynak olarak Apple’ın Asya tedarik zincirinin gösterildiği Digitimes’ın haberine göre; teknoloji devi, önümüzdeki sene Ekim ayında 12,9 inçlik bir tableti piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Beklenmedik son söylenti, Wall Street Journal’da yer alan benzer şekilde geçtiğimiz yaz Apple’ın 13 inçe yakın bir ekrana sahip bir iPad üzerinde çalıştığı üzerine çıkan söylentiyi takip ediyor.

Digitimes ayrıca Apple’ın daha büyük tabletlerini Tayvan merkezli PC üreticisi Quanta Computer’ın üretime geçireceğini iddia ediyor.

Son yıllarda Apple ürünleri ile ilgili güvenilirliği değişkenlik gösterse de söylentilerin Asya tedarik zincirleri odaklı olduğu görülüyor. Ancak bu tür söylentiler genellikle var olan pazar trendlerine ayna tutabilecek yeni ürünleri odağına alıyor. Bu duruma örnek olarak daha büyük ekranlı iPhone veya Apple’ın akıllı televizyonu verilebilir.

Daha önceki yıllara baktığımızda Apple, genellikle varolan trendi takip etmekten ziyade kendi trendini yaratmayı ve yeni ürün kategorileri açmayı tercih ettiğini görebiliriz. Yaklaşık 13 inçlik ekran boyutuyla iPad, pazarda hakim olan daha küçük boyuttaki tablet ve phablet trendini değiştirebilir.

Fotoğraf: Jeff Pachoud/AFP/Getty Images