Skip to main content

Dün açıklama yapan Android ekibi, Android Eğitimleri ile yazılımcıların daha kaliteli uygulamalar geliştirmelerine destek olmayı hedefliyor. Android yazılımcıları, dün yaptıkları bir açıklama ile Android Eğitimleri diye adlandırdıkları programları aracılığıyla kullanıcılarına…

Dün açıklama yapan Android ekibi, Android Eğitimleri ile yazılımcıların daha kaliteli uygulamalar geliştirmelerine destek olmayı hedefliyor.

Android yazılımcıları, dün yaptıkları bir açıklama ile Android Eğitimleri diye adlandırdıkları programları aracılığıyla kullanıcılarına destek olacak içerikler sunacaklar. Eğitimlerin online dersler olarak sunulduğu Android Eğitimleri, kullanıcıların daha kaliteli uygulamar geliştirmelerine destek olacak. Bu eğitimler, yazılımcılara bedava olarak sunulacak. İçlerinde daha etkin gezinme araçları geliştirmek, pil ömrünü uzatmak ve diğer ‘yaygın Android geliştirme sorunları’na dair bir çok çözüm, adım adım anlatılan sunumlar halinde kendini geliştirmek isteyen yazılımcılara sunuluyor. Şu an için eğitim programları 11 farklı bölüme ayrılarak, toplamda 34 farklı eğitim içeriği sunuyor. Android ekibi, ilerleyen aylarda eğitim içeriklerini geliştirceklerini bildirdi.

Andorid Eğitimlerine ulaşmak isteyen kişiler https://developer.android.com/training/index.html link’ine girerek, eğitimlere göz atabilirler.

Sizce bu eğitimler kişilere faydalı olabilecek mi?

Kaynak: engadget.com