Skip to main content

Görüşmeleri süren God of War uyarlaması, paylaşılan haberlere göre emin ellerde olacak.

Amazon Prime, en beğenilen oyun serilerinden olan God of War’ın dizi uyarlaması için görüşmelere başladı.

Deadline’ın haberine göre, The Expanse adlı dizinin yaratıcıları ve yürütücü yapımcıları olan Mark Fergus ve Hawk Ostby ile The Wheel of Time’ın yürütücü yapımcısı Rafe Judkins’in Amazon adına üstleneceği uyarlamanın, Sony Pictures Television ve PlayStation Productions ile birlikte yürütülmesi planlanıyor.

God of War, anlaşmaya varılması halinde, Paramount+’ın Halo, HBO’nun The Last of Us, Peacock’un Twisted Metal gibi projelerinden sonra oyun ve televizyon dünyasını birleştiren büyük projelerden biri olacak. Amazon’un oyun dünyası ile bir süredir ilgilendiği biliniyor. Zira Amazon, bir Fallout, bir de Mass Effect uyarlaması ile izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

2005 yılında PlayStation 2 için piyasaya sürülen God of War, Spartalı eski bir savaşçı olan Kratos’un hikâyesini anlatıyor. Savaş tanrısı Ares’ten intikam için çıktığı yolda kaderi pek çok düşmanla kesişen Kratos’un hikâyesi, şimdilik yedi oyundur sürüyor. Serinin PlayStation 4 ve 5 için geliştirilen sekizinci oyununun ise bu yıl içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Öte yandan, uyarlama üzerinde çalışan Fergus ve Ostby, Clive Owen’ın başrolünde olduğu Children of Men’in yazarları olarak bir Oscar’ı paylaşmaları ile; Judkins ise ABC’nin başarılı Marvel Sinematik Evreni dizisi Agents of S.H.I.E.L.D.’ın yazar-yapımcısı olarak biliniyorlar.

Kaynak: ‘God of War’ TV Series Adaptation Eyed By Prime Video – Deadline