Skip to main content

E-ticaret devi AliExpress, Türkiye pazarındaki faaliyetlerini genişletirken ödeme işlemleri için iyzico ile anlaştı.

Alibaba Group’a ait olan AliExpress, küçük işletmelerin dünyanın her yerine hemen her türden ürünü satabilmelerine olanak sağlayan, dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri. Geniş ürün yelpazesi ve ödüllü mobil kullanıcı deneyimiyle ünlü AliExpress, ülkenin en büyük e-ticaret sitesi olma unvanını taşıdığı Rusya ile en büyük ikinci e-ticaret sitesi olduğu Polonya ve İspanya’nın da araladında bulunduğu pek çok ülkede pazar lideri konumunda. Şirket, Türkiye pazarına sunduğu hizmeti daha da iyileştirmek amacıyla yerel ödemeler konusunda iyzico ile işbirliğine gidiyor.

AliExpress-iyzico işbirliği, Çinli e-ticaret liderinin kullanıcılarına kur farkı hesabı olmaksızın, yerel para birimiyle alışveriş yapma rahatlığı sunması, dolayısıyla ödeme kabul oranlarının artması anlamına geliyor. iyzico teknolojisinin AliExpress platformuna entegrasyonu sayesinde ilk aşamada Visa, Mastercard ve American Express kartlarının yanısıra Türkiye’nin yerel kart markası Troy’la da AliExpress üzerince ödeme yapılabilecek. İlerleyen aşamalarda Türkiye’deki müşterilere taksit özelliğinin açılması ile alışveriş deneyimi önemli ölçüde zenginleşecek.

AliExpress Kıdemli Operason Müdürü, Gary Topp konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “AliExpress olarak, global alıcı ve satıcıları mümkün olan en kolay şekilde buluşturan bir platform yaratmaya odaklanmış durumdayız. Ödeme, bu sürecin kritik bir parçası ve güvenli ve sorunsuz bir ödeme deneyimi de platformun sunduğu genel müşteri deneyimi için kritik bir öneme sahip. Temel felsefemizin bir parçası olarak, Türkiye’deki kullanıcılarımıza kaliteli hizmet sunmak için yerel ortaklarla iş birliği yapmayı amaçlıyoruz ve iyzico’nun da bu amacımızı karşılamamız için gereken doğru ekibe, yerel birikime ve teknolojiye sahip olduğuna şüphemiz yok.”