START UP

DigitalAge | 21.06.2017 - 15:53

Albaraka Türk’ten Startup hızlandırma merkezi: Albaraka Garaj

Albaraka Garaj Startup Hızlandırma Merkezi’ni hizmete açtı. Detaylar haberimizde...

Albaraka Türk, başta bankacılık sektörü olmak üzere tüm iş hayatını ve üretim yöntemlerini yeniden şekillendiren, teknoloji alanındaki yenilikçi fikirlere hayat vermek ve bu alanda çalışmaları bulunan girişimcileri desteklemek üzere Albaraka Garaj Startup Hızlandırma Merkezi’ni hayata geçirdi. Albaraka Garaj, bankacılık sektörüne de yönelik yenilikçi çözümler getirmek isteyen teknolojik uygulamaları üzerinde çalışan ve bu yönde fikirleri olan girişimcileri, kuluçka ve hızlandırma olanakları ile desteklemeyi hedefliyor.

Ana odağında finansal teknolojiler, İslami finans girişimleri, ödeme teknolojileri, nesnelerin interneti, büyük veri,  blockchain, yapay zeka, chatbot ve sigorta teknolojileri alanındaki projeler bulunan Albaraka Garaj’a Albarakagaraj.com adresi üzerinden başvuru yapılabilecek. Alanında uzman kişilerin yapacakları değerlendirmeleri geçebilen girişimciler, jüri önünde projelerini sunarak, projelerini finale taşıyabilecekler.

Fintech girişimlerine destek
albarakagaraj.com adresinden yapılacak olan başvuruların 19 Haziran tarihinde başladığını da iletelim. Başvuru aşamasında uzman bir ekip tarafından değerlendirilecek olan girişimler başarılı bulunmaları halinde proje veya fikirlerini jüri önünde anlatarak jüriden onay alamaya çalışacaklar. Onay alan girişimler ise final aşamasına kalacaklar.