Skip to main content

Lomography Türkiye işbirliği ile oluşturulacak dev fotoğraf duvarı LomoWall, 15 Temmuz Cuma günü Akmerkez’de hayat bulacak

Akmerkez,  Lomography hareketine ev sahipliği yapıyor. Katılımcıların çektiği analog fotoğrafların bir araya getirilmesi ile oluşan bir sanat eseri olarak tanımlanan LomoWall’lar, dijital fotoğrafa çılgın bir karşı duruş hareketi olarak ortaya çıkan Lomography hareketinin simgesi olarak görülüyor.

İstanbul’lularla açık alanda ilk defa Akmerkez’de buluşacak olan LomoWall, dünyada Londra, Manchester, New York, Barcelona, Hong Kong gibi ünlü şehirlerde seçkin müzelerde ve meydanlarda sergileniyor.

lomography lomowall

Türkiye’nin ilk açık alan LomoWall’unda kendi fotoğraflarınızın yer alması için Lomography Türkiye web sitesine gönderim yapabilirsiniz. Fotoğraflarınızı gönderebileceğiniz son tarih 30 Haziran 2016.

LomoWall katılım linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Lomography nedir?

Lomography deneysel ve yaratıcı fotoğrafçılığa adanmış uluslararası bir kuruluştur. Dünyanın her yerinden milyonlarca takipçisi ve arkadaşları ile Lomography konsepti; interaktif, canlı hatta bazen flu ve çılgın bir yaşam konseptini kapsıyor. Durmadan gelişen inovatif kameraları, filmler, lensler ve tüm fotoğraf aksesuarları ile fotoğrafçılığı yaratıcı bir yaklaşımla sunuyor ve dünyayı yakalıyor.