Skip to main content

Akıllı telefonunuzla birkaç adımda 3D hologramlar elde edebilirsiniz

Günümüzde sunulan teknolojiyle birlikte akıllı telefon kullanıcılarının en son trendleri yakalamak için yapmaları gereken tek şey uygulama indirmek.

Ancak, bazen de eski moda denilebilecek el yapımı uygulamaların telefonu yenilemek için en iyi yöntem olduğu söylenebilir.

YouTube kullanıcısı Mrwhowetheboss’un oluşturduğu video ile akışkan bir 3D görüntü görmenizi sağlayacak bir ilüzyon etkisi verebilirsiniz.

İhtiyacınız olan şeyler ise eski bir CD kabı, keskin bir bıçak, bant, kalem, cetvel, grafik kağıdı ve akıllı telefon.

Yönlendirmeleri uygularsanız, akışkan bir 3D hologram elde etmeniz mümkün.

Ancak elde ettiğiniz illüzyonun gerçek 3D hologram olmadığını söyleyelim. Söz konusu efekti oluşturmak için halen 2D görsel/videoları kullanılıyor. Orijinal hologramın ise mevcut teknolojiyle 3D objeyi yeniden oluştururken lazer ışınları kullandığı notunu düşelim.

“Telefonunuzu 3D Holograma Çevirin” (Turn Your Phone into a 3D Hologram) videosunun, izlenme sayısı yalnızca birkaç gün içinde 3 milyonun üzerinde bir rakama ulaştı.

Daha önceden diğer YouTube kullanıcıları, bu etki için tutorial’ları yayınlamış olsa da, bu video video paylaşım internet sitesinde en popüler video olmayı başardı.

Kaynak: YouTube