Skip to main content

Nuance, çip üreticileri ile sürekli dinleyen uygulamaları piyasaya sürebilen teknoloji üzerinde çalışıyor.  Technology Review’in haberine göre; konuşma tanıma yazılım şirketi Nuance mobil cihaz için çipin nasıl oluşturulacağı konusunda çip üreticileri…


Nuance, çip üreticileri ile sürekli dinleyen uygulamaları piyasaya sürebilen teknoloji üzerinde çalışıyor. 
Technology Review’in haberine göre; konuşma tanıma yazılım şirketi Nuance mobil cihaz için çipin nasıl oluşturulacağı konusunda çip üreticileri ile birlikte çalışıyor. 
Oluşturulması istenen çip, dokunmadan sadece konuşarak akıllı telefondan uyku (güç tasarrufu) modundayken bile yardım alınmasına izin veriyor.
Nuance CTO’su Vlad Sejnoha, şirketin fazla güç kullanmadan sürekli dinleme işi hakkında bir kaç çip şirketiyle çalıştığını söyledi. Sejnoha, bir ya da iki yıl içinde akıllı telefonla konuşulabileceğine inanıyor. 

Dragon Go! adında bir sanal asistan aplikasyonu yapan Nuance’in, Apple’ın dijital asistanı Siri için ses sağlayıcısı olması bekleniyor. Massachusetts merkezli Nuance’in, son yıllarda önemi artan konuşma tanımada piyasa lideri olduğu düşünülüyor.