Skip to main content

Volvo, araba satışında çığır açmaya hazırlanıyor. Amacı, müşterilerini servis ve sigorta bedelleri dahil ayda 600 dolara XC40 sahibi yapmak.

Bu yılki Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda araçlarını tanıtan otomotiv firması Volvo, araba satışında yeni bir devir başlatmaya hazırlanıyor.

Şirket, müşterilerinin tıpkı cep telefonu alır gibi taksitle araba sahibi olacağını açıkladı. Volvo, bu karardan hareketle SUV serisinin XC40 crossover modelini ayda 600 dolara satışa sunacak. Bu tutara sadece aracın bedeli değil, bütün sigorta ve sevkiyat bedelleri ile yeni “concierge” uygulamasıyla sağlanan hizmetler de dahil olacak. Kullanıcıya sadece yakıt masrafını ödemek kalacak.

Engadget’a konuşan Volvo CDO’su Atif Rafiq, “Bugün eksik olduğunu düşündüğümüz şey; bir arabaya tıpkı kiralar gibi kolayca sahip olmayı sağlayacak yollardır” dedi, ancak araç satın almanın kiralamaktan çok daha farklı olduğunu, onun bakımı ve korunması için ekstra maliyetlerin ortaya çıktığını, bunların tek bir sabit fiyata dahil edilerek daha kolay ve şeffaf bir hale getirileceğini söyledi.