Skip to main content

Ajan Brian isimli köpeğin genel yayın yönetmeni olduğu Türkiye’nin ilk hayvan haber sitesi www.ajanimo.com; yayın hayatına başladı

Türk basın tarihinde bir ilk! Ajan Brian isimli köpeğin genel yayın yönetmeni olduğu Türkiye’nin ilk hayvan haber sitesi www.ajanimo.com; “Satınalmayacak Sahipleneceksiniz” mottosuyla “hayvan gibi habercilik” yapmak üzere yayın hayatına başladı!

ajanimo

Türkiye’nin ilk hayvan haber sitesi www.ajanimo.com “Satınalmayacak Sahipleneceksiniz” mottosuyla hazırlandı. Ajansın köpeği olan Ajan Brian ve kedisi Melahat’in yarattığı farkındalıkla, hayvanların dünyasını daha yakından görmeye başlayan ajans yönetimi, bir köpeğin genel yayın yönetmenliğinde haber sitesi hazırlama fikrinin nasıl ortaya çıktığını şöyle anlattı:

“Deyim bu sefer çok yerinde; köpek gibi çalıştık”

“Hayvanseverliğin tek başına yeterli olmadığını anladık. Hayvanların dünyasından bakan, onları anlatan bir medyalarının olmadığını fark ettik. Bu fikirden yola çıkarak, esin kaynağımız olan ve sevgimizin kabardığı anlardauzun uzun “ajanimo” dediğimiz köpeğimiz Ajan Brian’ın adıyla www.ajanimo.com sitesinin yayın hayatındaki uzun yolculuğunun startını verdik. Ve tabi ki bize bunu yaptıran, haberciliğimizin ve haber dilimizin nasıl olması gerektiğinden üslubumuza kadar her konuda fikrimizi tetikleyen Ajan Brian’ın genel yayın yönetmenliğinde… Deyim bu sefer çok yerinde olacak; çünkü bizi “köpek gibi” çalıştırdıJ. Bir ay gibi kısa bir sürede fikirden harekete geçtik. 1 Ocak’ta gece 00.00’dayayındaydık. Bugüne kadar hep hayvanlar insanlar için hizmet etti ve etmeye de devam ediyorlar. Bu kez insanlar bir köpeğin genel yayın yönetmenliğinde onlar için çalışıyor.”

Ajans yöneticileri; konuya ilişkin olarak “www.ajanimo.com haber sitesinin genel yayın yönetmeni Ajan Brian konuşabilseydi” diyerek onun duygularına tercüman oldular ve şunları söylediler: “Genel Yayın Yönetmeni olduğum www.ajanimo.com haber sitesinde haberler hayvanların bakış açısıyla okurla buluşacak. Biz kendimizi daha önce hiç anlatma fırsatı bulamadık. İnsanlar bizim bir can olduğumuzu bilmiyorlar ve elbette ki bilmediklerinden sorumlu değiller. Bu doğrultuda biz kendimizi anlatmaya geliyoruz. Bunu yaparken de haber dilimizi, bütün hayvanların dili gibi; iyileştirici, tarafsız, yargısız, pozitif ve sevgiyle anlatmaya yönelik kullanıyoruz. Nasıl yapacağımıza gelince; biz bunu bilgilendirerek, haber vererek ve sektörü sahiplenerek yapıyoruz.