FİLM

DigitalAge | 02.12.2014 - 12:58

Airbnb ile el yapımı dünyada hızlı bir serüvene çıkın

Airbnb’nin tek seferde çekilen el yapımı reklamı yayında

Minyatür formda olan her şeye bayılıyoruz! Bu da bebekleri, kedi yavrularını, tayları, tren yollarını, cupcake’leri sevmemizin nedenini açıklar. Fast Company’de yer alan habere göre bu durum, kanıtlanmış bilimsel bir gerçek.

Airbnb de yeni reklamında  el yapımı minik boyutta bir dünya yaratarak; sitesinde yer alan listelerdeki mekânları tek seferde ziyaret edebilmeyi mümkün kılıyor.

TBWA Singapore ve Yeni Zelanda merkezli animasyon evi Cirkus’un imza attığı Airbnb’nin yeni reklamı, izleyenleri el yapımı dünyada yolculuğa çıkarıyor.

Cirkus yapımcıları, resmi bloglarında reklam filminde çıkılan yolculuğun rüya gibi olduğunu fantastik etki yaratarak sunmak istediklerinin detayını şu şekilde açıklıyor:

Tren yolculuğu yapar gibi çektiğimiz filmi tamamıyla yalnızca bir kamera kullanarak ortaya çıkardık. Görüntülerde bilgisayarda yaratılmış görüntüye (CG imagery) yer vermedik.

Markanın hedef kitlesinde kendi yolculuklarında farklı deneyim kazanmak isteyenlerin olduğunu düşündüğümüzde reklam filminde kullanılan tekniğin tam bir nokta atışı olduğunu söylemek mümkün.

Reklam filminin arka plan çekimlerini merak ediyorsanız; aşağıdaki iki videoyu izleyebilirsiniz.

Kaynak: Fast Company