Skip to main content

Adobe, Photoshop® Lightroom® 4 yazılımının, Mac OS ve Windows için uygun sürümlerinin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Lightroom, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların, görüntülerini aktarmasını,geliştirmesini,yönetmesini ve vitrine çıkarmasını sağlayan bir iş akışı çözüm…

Adobe, Photoshop® Lightroom® 4 yazılımının, Mac OS ve Windows için uygun sürümlerinin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Lightroom, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların, görüntülerini aktarmasını,geliştirmesini,yönetmesini ve vitrine çıkarmasını sağlayan bir iş akışı çözüm ortağı. Lightroom 4, üst gölgeleme ve işlem vurgulama için yarattığı teknolojiyle kendi fotoğraf albümünüzü yaratmanızı sağlıyor.

Lightroom 4, çarpıcı gölge detaylarını ve aydınlatmaları düzenliyor, oto ayarlama sistemini kontrast ve pozlandırma özelliklerinde sunuyor. Ürün aynı zamanda, gürültü azaltma,hare ve beyazlık dengesi gibi lokal ayarlama kontrollerine de sahip.

Ürünün yerli video desteği, fotoğrafçılara video klip çekimleriyle DSLR,point-and-shoot kamera ve akıllı telefonlar üzerinden oynama,kesme ve görüntü çıkarma imkanı da veriyor. Özel video ön ayarları ve birçok standart Lightroom görüntü ayar kontrolleri video kliplere uygulanabiliyor ve ayarlanmış videolar H.264 dosya uzantısıyla gönderilerek Facebook ya da Flickr üzerinden yayınlanabiliyor.

Adobe Photoshop Lightroom 4 Windows ve Mac için www.adobe.com/store’da kullanıma sunuldu. Yeni kullanıcılar için ABD’de ortalama fiyat 149 dolar olarak belirlendi.Üst sürüm fiyatı ise ABD’de 79 dolar.