Skip to main content

Las Vegas’ta gerçekleşen CES 2012’de Acer, iki farklı ürünü ile dikkatleri üzerine çekti. Önce Aspire A5 adlı ‘dünyanın en ince’ Ultrabook’unu tanıtan Acer, daha sonra ürünleri için oluşturduğu bulut hizmeti…

Las Vegas’ta gerçekleşen CES 2012’de Acer, iki farklı ürünü ile dikkatleri üzerine çekti. Önce Aspire A5 adlı ‘dünyanın en ince’ Ultrabook’unu tanıtan Acer, daha sonra ürünleri için oluşturduğu bulut hizmeti olan AcerCloud’u sergiledi.

‘Dünyanın en ince Ultrabook’u’ olarak tanıttığı Aspire A5 adlı ultrabook’un en kalın noktası 15 mm kalınlığında ölçülüyor. InstantON teknolojisi gibi çoğu ultrabook’larda var olan özelliklere sahip olan bu bilgisayar, HDMI, USB 3.0, Thunderbolt ve SSD  girişlerinide barındırıyor.

Bunun yanı sıra, cihazları için tanıttğı bulut hzmeti AcerCloud, ana olarak fotoğraf ve görsellerin otomatik olarak paylaşılması için oluşturulmuş bir sistem olarak geliştirilmiş. Bu paylaşım 30 gün içinde gerçekleşebilirken, dosyalar bulut yerine bilgisayarda yedekleniyor. Aynı şekilde AcerCloud’a saklanan belgeleri diğer kişiler 30 gün içinde istedikleri yerden ulaşabiliyorlar. Clear.fi adlı uygulaması ile Acer, bulut aracılığıyla kullanıcılarına istedikleri yerden, 30 gün limiti olmadan, müzik veya video izlemelerini sağlayacak.