ATAMALAR

DigitalAge | 08.12.2014 - 15:51

Accenture’a yeni isim

Accenture Digital’ın Türkiye Lideri Cenk İkiz oldu

Accenture, globalde 28 bin kişilik bir ekiple hizmet veren Accenture Digital’ı, Cenk İkiz önderliğinde Türkiye’de de faaliyete geçirdi. Bu çerçevede Accenture Digital’ın Türkiye Lideri olarak atanan isim; yönetim danışmanlığı, dijital ürün geliştirme ve pazarlama analitiği konularında deneyimli, iletişim ve medya alanlarında tecrübeli isim Cenk İkiz oldu.

İkiz, lisans eğitimini Kuzey Amerika’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Max M. Fisher İşletme Fakültesi Finans Bölümü’nde tamamladı. Hedefi genel yönetim danışmanlığı iş bilgisiyle teknoloji temellerini birleştirmek olan İkiz, iş hayatına Accenture’ın New York ofisinde İşletme Analisti ünvanıyla başladı. Accenture’da medyadan enerjiye pek çok sektörde sunduğu hizmetlerle tecrübe kazanan İkiz, uzmanlaştığı iletişim, medya ve dijital endüstrilerinde yöneticilikten şirket ortaklığına uzanan bir yükseliş sergiledi.

İkiz, dijital konsept geliştirilmesi ve tasarlanmasından bütünleşik ürün geliştirilmesine, pazara giriş stratejisi oluşturulmasından ürünün piyasa sürülmesine kadar ürün ve yazılım geliştirme yaşam döngüsünün tüm süreçlerinde yer aldı.