Skip to main content

Accenture akıllı cihazlar, tabletler ve PC platformlarında dijital deneyim ve hizmet tasarımı konusunda küresel bir danışmanlık şirketi olan Fjord’un satın alınmasında anlaşmaya vardığını bugün duyurdu.  Fjord’un tasarım yetkinlikleri Accenture Interactive’in…

Accenture akıllı cihazlar, tabletler ve PC platformlarında dijital deneyim ve hizmet tasarımı konusunda küresel bir danışmanlık şirketi olan Fjord’un satın alınmasında anlaşmaya vardığını bugün duyurdu. 
Fjord’un tasarım yetkinlikleri Accenture Interactive’in sunmakta olduğu iş stratejisi, veri analizi, teknoloji ve pazarlama faaliyeti hizmetlerini tamamlarken müşterilerinin Fjord’un mobilite yetkinliklerinden de faydalanmasına imkan sağlayacak. Bu sayede, verilen hizmetler birden çok cihaz ve platform arasında dijital servis ve deneyimlerin tasarımından geliştirme ve ölçeklendirilmesine kadar bir çok aşamayı kapsıyor olacak. 
Anlaşmayla ilgili yapılan açıklamada Accenture Interactive’in Yönetici Direktörü Brian Whipple, Accenture Interactive ve Fjord güçlerini birleştirerek; müşterilerinin pazarlama, ticaret ve hizmetler arası etkileşimi artıracak platformlarda daha yenilikçi deneyim ve daha fazla paylaşımı sağlayacak hizmetler sunmasına yardımcı olacağını belirtti. 
Fjord CEO’su Olof Schybergson ise dijital ekonominin küresel liderlerinden biri olan Accenture Interactive’in konu ile ilgili yetkinliklerini farkına vararak yatırım yapmasından memnun olduklarını dile getirdi.