İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 31.01.2017 - 13:52

3M Türkiye'ye yeni atama

3M Türkiye Tüketici Ürünleri İş Grubu Ülke Direktörlüğü görevine Sinem Erdoğmuş Yavuz getirildi.

3M’de Türkiye Tüketici Ürünleri İş Grubu Ülke Direktörlüğü görevine Sinem Erdoğmuş Yavuz getirildi. 18 Ocak 2017 tarihi itibarıyla görevine başlayan Yavuz, 3M Türkiye’nin Tüketici Ürünleri İş Grubu ile ilgili tüm satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Yavuz; Ekonomi alanındaki yüksek lisansını 2002 yılında Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü’nde gerçekleştirdi. Doktorasını ise 2006 yılında İspanya’da; Madrid Autonoma Üniversitesi’nde tamamladı.
Sinem Erdoğmuş Yavuz

Kariyerine 2002 yılında İspanya’da başlayan Yavuz, Vestel Iberia’da 4 yıl boyunca pazarlama ve satış alanında çeşitli görevler üstlendikten sonra 2006 yılında Türkiye’ye dönerek Coca-Cola İçecek A.Ş.’de müşteri ilişkileri ve yönetimi alanında önemli sorumluluklar üstlendi. 2008 yılında British American Tobacco Türkiye’de görev almaya başlayan Yavuz, burada ticari faaliyetler, pazarlama ve iletişim alanında önemli görev ve sorumluluklarda bulundu. 2011 yılında Coca-Cola’nın Bahreyn ve Katar Satış Müdürlüğü pozisyonuna getirilen Yavuz, Şubat 2013’te Coca-Cola Şişeleme Grubu’nun Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Umman Kanal Pazarlama Müdürü olarak atandı. Yavuz, 3M Türkiye’deki görevine başlamadan önce Nestlé Türkiye’de Zincir Müşteriler Satış Müdürü olarak görev almaktaydı.