Skip to main content

Apple, iPhone 8’i desteklemek için iPhone 7’nin 256 GB’lık modelinin üretimini durdurma kararı aldı.

Apple’ın geçtiğimiz ay yeni iPhone modellerini tanıttığı ürünlerden sonra sunduğu ürünlerde bazı değişiklikler yaptı. Apple bundan sonra iPhone 7’nin 256 GB’lık versiyonunu üretmeyecek. Bu durumda 256 GB’lık iPhone kullanmak isteyenler, iPhone’un yeni modeli iPhone 8 veya bir ay sonra satışa sunulması beklenen iPhone X’i satın alacak. iPhone 7’nin 256 GB’lık versiyonu piyasadan çekilince, geriye en yüksek kapasiteli iPhone 7, 128 GB kalıyor. Yeni karar bir Apple yetkilisi tarafından da doğrulandı.

iPhone 7 aramaları iPhone 8’den daha fazla

Apple’ın 256 GB’lık versiyonunu piyasadan çekmesiyle, bu versiyonu isteyen kullanıcılar iPhone 8 veya iPhone X almak durumunda. Dolayısıyla bu hamle, Apple’ın müşterilerini yeni ürünlerine yönlendirmek için izlediği bir taktik olarak görünüyor. iPhone 8’in tanıtımından sonra, Google’da yapılan iPhone 7 aramalarının iPhone 8’den fazla olması da bu adımın sebebini daha iyi açıklıyor.


iPhone 8’in hem iPhone 7’ye göre çok da kayda değer değişiklikler sunmaması hem de iPhone X’in gölgesinde kalması nedeniyle hedeflenen ulaşmakta zorlanacağını gösteriyor.