Skip to main content

Apple Music, dünyada ve Türkiye’de 2020’nin en çok dinlenen sanatçılarını, albümlerini ve şarkılarını açıkladı.

Spotify‘dan sonra ardından Apple da bu yılın en çok dinlenen parçalarını açıkladı.

Apple Music 2020 en iyiler listesi

Yayınlandığı ilk hafta 13,7 milyon kez dinlenen Roddy Ricch – The Box isimi şarkı, 2020 yılının en iyiler listesinde 1. sırada yer aldı. The Weeknd’e ait Blinding Lights adlı şarkı 2. sırada yer alırken 3. sırada ise Tones and I – Dance Monkey şarkısı bulunuyor.

Roddy Ricch’in “Please Excuse Me for Being Antisocial” isimli albüm yılın en çok dinlenen albümü oldu. Roddy Ricch’i sırasıyla Lil Baby’nin “My Turn”, Pop Smoke’un “Shoot for the Stars Aim for the Moon” albümleri izledi.

Türkiye’de en çok dinlenenler

Ülkemizde 2020 yılında en çok dinlenenler listesinin 1. sırasında Murda ve Ezhel düeti olan AYA yer alıyor. 2. sırada ise yine Murda ve Ezhel şarkısı olan Bi Sonraki Hayatımda Gel şarkısı yer alırken, 3. sırada ise Tones and I – Dance Monkey şarkısı bulunuyor.

Apple Music, Shazam ile en çok aranan şarkıları ve en çok okunan şarkı sözlerini de paylaştı. Tones And I – Dance Monkey şarkısı Shazam’da en çok aranan şarkılar listesinde 1. sırada yer alıyor. En çok okunan şarkı sözü listesinin birinci sırasındaysa Cardi B – WAP yer alıyor.