Skip to main content

Yarışmanın son başvuru tarihi 1 Mayıs ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü, bu yıl ikincisini düzenlediği lise ve üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği Uluslararası Proje Yarışmalarıyla 2013’ün ‘Yeşil Beyinleri’ni arıyor.  ODTÜ Kuzey Kıbrıs…

Yarışmanın son başvuru tarihi 1 Mayıs
ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü, bu yıl ikincisini düzenlediği lise ve üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği Uluslararası Proje Yarışmalarıyla 2013’ün ‘Yeşil Beyinleri’ni arıyor. 
ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Sistemleri Yüksek Lisans Programı tarafından yaşamsal üçlü olarak nitelendirilen çevre, enerji ve su kaynaklarının sürdürülebilirliği konularında farkındalığı artırmak ve geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi 1 Mayıs.
Nasıl katılınabilir?
Yarışmaya katılmak için öğrencilerin iki kişilik takımlar oluşturması gerekiyor. Takımlar, yarışmaya çevre, enerji ve su kaynaklarının sürdürülebilirliği konularında geliştirdikleri özgün projeler ile katılabilecekler. Yarışmanın birincisi, Eylül’de, finale kalan beş takımın projelerini ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde sunmasının ardından uluslararası jüri tarafından belirlenecek.
Başvuru için
Üniversite öğrencilerine yönelik Uluslararası Proje Yarışması’na (IPC) katılmak isteyen takımlar, çevre, enerji ve su kaynaklarının sürdürülebilirliği konularında özgün projelerini 2 bin kelimeyi aşmayacak ve 3-6 şekil ile destekleyerek İngilizce olarak hazırlayacaklar. Projelerde sürdürülebilirlikle ilişki, özgünlük, yapılabilirlik, etkinlik, fizibilite analizi ve yazım/çizim kalitesi kriterleri aranıyor. Yarışmaya başvurular buradan yapılabiliyor.
Ödüller
Yarışma sonunda ilk beşe giren takımı oluşturan öğrenciler, bireysel olarak ödüllendirilecek. Birinci olan takımın üyeleri 1000’er Euro, ikinci takımın üyeleri 750’şer Euro, üçüncü takımın üyeleri ise 500’er Euro ile ödüllendirilecek. Tüm finalistleri bir de KKTC gezisi bekliyor.