Skip to main content

Zula’nın geliştiricisi InGame Group, 2020’de Zula Kadınlar Ligi’ni başlatmaya hazırlanıyor.

Zula’nın geliştiricisi InGame Group, takımlarla birlikte Zula Kadın Ligi’ni başlatmaya hazırlanıyor. Espor kulüplerinden İstanbul Wildcats ise, ilk kadın Zula Takımı’nı kurduğunu duyurdu.

Espor alanında kariyer yapmak isteyen tüm kadınların yetenek ve yetkinliklerinin gelişimini yakından takip eden Zula’nın geliştiricisi InGame Group, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bu konuda attıkları ilk adımın geçtiğimiz Mart ayında düzenlenen Zula Kadınlar Turnuvası olduğunu hatırlattı. Türkiye’de kadınlara özel düzenlenen ilk espor turnuvası, geçtiğimiz yıl “Zula Kadınlar Turnuvası” adıyla Nonstop Zula Espor Merkezi’nde yapılmış ve kadın oyuncuların espor dünyasında varlıklarını güçlendirmeleri için bir platform açan turnuva, yüzlerce kadın oyuncunun katılımıyla gerçekleştirilmişti.

2020’de Zula Kadınlar Ligi geliyor

Türkiye’de ve dünyada 26 milyonu aşkın oyuncusu bulunan Zula’nın espor rekabetinde artık kadın esporcular da yer alacak. Kadınların espor ekosisteminde yeteneklerini gösterebilecekleri platformlar oluşturmaya devam edeceklerini vurgulayan InGame Group, yaptığı açıklamada Zula Kadınlar Ligi’ni 2020’de başlatacaklarının müjdesini verdi.

InGame Group, “26 milyondan fazla oyuncuya sahip Zula dünyasında kadınlarımızın hem oyuncu hem de izleyici olarak sayısını artırma vizyonumuzla 2020 yılına dair planlamalarımızı yapmaya başladık. 2019 yılı içinde çalışmalarına başladığımız Zula Kadınlar Ligi, 2020 yılında kadın esporcularımızla buluşmuş olacak. Zula Süper Lig takımlarımızla kol kola çalışmalarımıza devam ediyoruz. Lig yapısını ve takımları çok yakın zamanda duyuracağız” açıklamasında bulundu.

İstanbul Wildcats Kadın Zula Takımı

İstanbul Wildcats kulübünün kadın Zula takımı, “Zula Kadınlar Turnuvası” galiplerinin de aralarında olduğu güçlü oyunculardan oluşuyor. Takımda, Zula Kadınlar Turnuvası birincisi Hande “Handeizm” Çarkçı, turnuvada ikinci olan Aleyna “Lady Bug” Aydır, İlayda “İlos” Ataç, Yasmi “Mrs. Boudica” Kokum, Özlem “Mrs. Ocean” Akçay ve Aysu “Raquel” Kaya yer alıyor.