Skip to main content

Zula Süper Ligi 4’üncü sezonu 10 profesyonel takımın en iyilerini buluştururken, yapılan final karşılaşmasıyla Galatasaray Espor 4’üncü kez şampiyon oldu.

Zula Süper Lig’in 4. Sezon finali, 10 profesyonel takımın en iyilerini buluştururken, geçen sezonun şampiyonu bir kez daha Galatasaray Espor oldu.

Şampiyon Galatasaray oldu

Zula Süper Lig’in ilk yarı final serisi, Beşiktaş ve Bursa Espor arasında oynandı. İki takımın da ilk büyük finallere katılma deneyimi olan karşılaşmada, gülen taraf Beşiktaş’ı 2-0’lık skorla mağlup eden Bursa Espor oldu. İkinci yarı final maçı 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor arasında geçti; 2-0’lık skorla derbinin kazananı olan Galatasaray Espor, final serisini yine devam ettirdi.

Beşiktaş – Galatasaray Espor arasında geçen final karşılaşmasının ardından şampiyon 3-0’lık skorla Galatasaray Espor oldu. Galatasaray Espor, Zula Süper Ligin 4. Sezonunda kupayı 4. kez kaldırırken, ligde ilk kez yer alan Beşiktaş Espor önemli bir başarıya imza atarak ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Lig aşamasının MVP (En Değerli Oyuncu), En İyi Taarruz, En İyi Keskin Nişancı ve En İyi Çıkış Yapan Oyuncu gibi “en”leri de belirlenirken, “En İyi Çıkış Yapan Oyuncu” Berkay “Arroow” Özdemir, “En İyi Taarruz Oyuncusu” Ertuğrul “W4siLi” Pala, “En İyi Keskin Nişancı” Ege “Surprise” Apaydın oldu. Ege “Shnazn” Tarhan ise MVP (En Değerli Oyuncu) seçildi.