Skip to main content

Facebook CEO’sunun ailesi de sitenin gizlilik ayarları konusunda rahatsız olabiliyor    Facebook kullanıcılarının site üzerinde fotoğraf paylaşımının gizlilik ayarlarıyla ilgili problem yaşadığı bu günlerde, bu konuda tepki gösteren son kişi…

Facebook CEO’sunun ailesi de sitenin gizlilik ayarları konusunda rahatsız olabiliyor
  
Facebook kullanıcılarının site üzerinde fotoğraf paylaşımının gizlilik ayarlarıyla ilgili problem yaşadığı bu günlerde, bu konuda tepki gösteren son kişi Facebook CEO’sunun kardeşi oldu.
CBS News’in haberine göre; Zuckerberg’in kardeşinin kendi kişisel Facebook hesabında paylaştığı bir fotoğrafını gören bir pazarlama müdürü bu fotoğrafı Twitter üzerinden paylaştı. Mark Zuckerberg’in arka planda olduğu fotoğrafta, mutfakta kendi telefonlarına odaklanan dört kişi yer alıyor. 
Fotoğrafın paylaşıldığı mesajı gören daha önceden Facebook’un pazarlama departmanını yürüten Randi Zuckerberg, 40 binden fazla takipçisi olan Callie Schweitzer’e Twitter’dan yanıt verdi: Bu fotoğrafın yalnızca arkadaşları arasında paylaşma amacında olduğunu söyleyerek, habersiz paylaşımını hiç hoş bulmadığını belirtti. Buna karşılık, Scweitzer, bu fotoğrafla ilgili olarak kendi Facebook ana sayfasında çıktığı yanıtını verdi. Duruma açıklık getiren olay da, Zuckerberg ve Schweitzer’in ortak arkadaşlarının olmasından bu paylaşılan fotoğrafı görebilmesi oldu.