Skip to main content

Doğuş Müşteri Sistemleri’nin (DMS) hayata geçirdiği ZUBİZU, Turkcell ile stratejik bir işbirliğine imza attı

Doğuş Grubu’nun mobil sadakat ve yaşam stili programı Zubizu, mobil ödeme özelliğini bugün düzenlediği bir basın toplantısıyla tanıttı.

Zubizu’nun mobil uygulamasıyla ilk etapta yeme-içme işlemlerine ait ödemeler yapılabiliyor. Zubizu, mobil ödeme özelliği için Turkcell’in mobil ödeme platformu Paycell’i kullanıyor.

ZUBİZU mobil ödeme sistemi nasıl çalışıyor?
ZUBİZU üyeleri, kredi kartlarını fotoğrafını çekerek ya da bilgilerini elle girerek ZUBİZU uygulamasına tanımlıyor. Sisteme girilen kredi kartı bilgileri, PCI-DSS (Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı) uyumlu olarak son derece güvenli Paycell altyapısında saklanıyor ve bu bilgiler hiçbir kişi , firma, veya işyeri ile paylaşılmıyor.

ZUBİZU üyeleri uygulama açıkken telefonlarını yan çevirdiklerinde çıkan QR kodu ile kendini tanıtıyor. Varsa indirimler otomatik olarak hesaplanıyor ve faturadan anında düşülüyor. Ödeme tutarı üyenin ekranına bir mesajla geliyor ve onay tuşuna basarak üye ödemeyi tamamlıyor. Ödeme bilgisi işyerinin kasa sistemine iletiliyor. Böylece mobil ödeme işlemi kolayca tamamlanmış oluyor.