Skip to main content

Zoom, uzaktan çalışan profesyonellerin bağlanmasını kolaylaştırmak ve donanım ihtiyaçlarını tek noktada çözmek için “Zoom for Home” çözümünü duyurdu.

Zoom, profesyoneller uzaktan çalışmayı destekleyen yazılım ve donanım çözümleri olan Zoom for Home’u duyurdu. Bağlanmayı kolaylaştıran Zoom for Home, uzaktan çalışmada verimliliğe katkıda bulunarak kurum ve firmaların yeni normal sürece kolaylıkla uyum sağlamasına yardımcı olmayı hedefliyor.

Paylaşılan bilgilere göre Zoom for Home kategorisinde pazara sürülecek ilk cihaz Zoom for Home – DTEN ME olacak. Zoom, Zoom for Home çözümü için DTEN firması ile ortaklığa da gitti. 27 inç büyüklüğünde All-in-One yani hepsi bir arada bir cihaz olarak karşımıza çıkan Zoom for Home – DTEN ME, video görüşmeler için geniş açılı 3 dahili akıllı kamera, toplantı ve telefon çağrıları için 8 mikrofon dizisi ve etkileşimli ekran paylaşımları gerçekleştirmek için dokunmatik ekran sunuyor.

Basit bir kurulama sahip olan Zoom for Home – DTEN ME ile Zoom Meetings lisansına sahip her kullanıcı bağlantı kurabiliyor. Zoom for Home’un diğer donanım çözümleriyle de uyumlu olacak Zoom for Home, Zoom Rooms Appliances yazılımını destekleyen Neat ve Poly gibi donanım sağlayıcıların sunduğu tüm donanım çözümleriyle de uyumlu olarak çalışabiliyor.

Bu sayede kullanıcıların oturma odaları ve monte edilmiş ekranlar gibi alanlarda ihtiyaç duydukları donanımı seçmelerine olanak tanınıyor. Zoom for Home – DTEN ME, her zaman hazır olma, kişiselleştirme, esnek yönetim ayarları ve ev kullanımına uygun tasarım gibi özellikler sunuyor.

Zoom CEO’su Eric S. Yuan konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada: “Geçtiğimiz birkaç ayda uzaktan çalışma prensibini benimsemiş bir kuruluş olarak, uzaktan çalışanlara yönelik yeni bir alan oluşturmamız gerektiğini net biçimde gördük. Kutunun dışında düşünmeye devam ederek, Zoom’un her tür kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayabilen en iyi birleşik iletişim platformu olduğunu kanıtlayan ekibimle gurur duyuyorum.” dedi.

599 dolarlık fiyat etiketiyle ön siparişe açılan Zoom for Home – DTEN ME’nin Ağustos 2020 itibarıyla ABD’de satışa sunulacak.