Skip to main content

Zoom’a yeni filtreler, aydınlatmalar ve ayarlar geliyor.

Coronavirus salgını nedeniyle iş dünyasının bir kısmının evden çalışma modeline zorunlu olarak geçmiş olduğu ülkemizde de işlerin online’a taşınması dolayısıyla kaçınılmaz oldu. Çoğumuz için işlerimizi, toplantılarımızı zoom üzerinden gerçekleştirmek yeni normallerimiz haline geldi.vPlatform şimdi ilgi çekici filtreler, yeni ayarlar ve yeni maskelerle kullanıcılarına daha gelişmiş bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Zoom, yayınlanan yeni sürümü ile kullanıcıların kişiliklerini yansıtabilecekleri; toplantılara neşe katacak filtreler, tepkiler, iyileştirilmiş ışıklandırma ve geliştirilmiş gürültü önleme özellikleriyle her an her noktadan gerçekleştirilen toplantıları daha eğlenceli hale getirmeyi hedefliyor.

Renk filtrelerini kullanarak videonuzu siyah beyaz bir fotoğrafa dönüştürebilirken görüntünüzü tamamen pembeye boyayarak kişiliğinizin ekranın her noktasını doldurmasını sağlayabiliyorsunuz.

Uygulamanın bu sürümüne eklenen derinleştirilmiş rötuş ve ışıklandırma ayarları ise toplantılarda daha aydınlık bir görüntüye ulaşmaya olanak tanıyor. Havlayan köpeklerin, dönen fanların, evde oyun oynayan çocukların sesi geliştirilmiş gürültü önleme özelliğiyle arka planda kalıyor, duyulmuyor. Yüksek gürültü önleme özelliği, önemli toplantılar ve sunumlar için dikkat dağıtıcı sesleri ortadan kaldırarak, tam odaklanmaya yardımcı oluyor. Düşük ayar özelliğinde ise hafif bir arka plan müziği bir yoga dersinin ya da oyun gecesinin tamamlayıcısına dönüşebiliyor.

Zoom’un bir diğer yeniliği olan PowerPoint ve Keynote sunumlarına görüntü ekleme özelliği ile bir yandan sunum yaparken bir yandan izleyicilerle bire bir iletişim kurmaya devam edilebiliyor. Sunumlar arka planda görünürken öne çıkan videonun boyutu ve konumu da ayrıca ayarlanabiliyor.

Bahsedilen tüm bu özelliklere Zoom 5.2 güncellemesi ile erişim sağlanabiliyor. Bu işlevsellikleri sınırlamak isteyen toplantı sahipleri ise Zoom web portal aracılığıyla hesap, grup ve kullanıcı düzeylerinde toplantı filtrelerini devre dışı bırakabiliyor.