Skip to main content

Video konferans uygulaması Zoom üçüncü çeyrek mali verilerini açıkladı.

Popüler video konferans platformu Zoom, bugün yaptığı açıklamayla üçüncü çeyrek mali sonuçlarını paylaştı. Covid-19 salgınıyla çoğu iş yerinin evden çalışma sistemine geçmesiyle video konferans uygulaması Zoom bireyler arasındaki popüler uygulamalardan oldu.

Paylaşılan verilere göre, üçüncü çeyrek için toplam gelir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 367 artarak 777,2 milyon dolar oldu. Rakamlar Zoom’un geçtiğimiz yılın aynı çeyreğine göre gelirlerini dört kat artırdığını gösteriyor.

Zoom ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı hizmet sunuyor. Şirketin 10’dan fazla çalışanı olan kurumsal müşteri sayısının 433 bin 700’e ulaştığı açıklandı. Geçtiğimiz çeyrekte bı sayı 370 bin 200’dü. Yıllık geliri 100 bin dolardan fazla olan müşterilerin sayısının ise 1000’den 1.300’e çıktığı belirtildi.

Zoom kurucusu ve CEO’su Eric S. Yuan, “Müşterilerimiz ve topluluklar, Zoom ile her yerden çalışılabilen yeni bir dünyaya adapte olurken, onların iletişim ihtiyaçlarına odaklanmayı sürdürüyoruz. İnsanların Zoom üzerinden birbirine bağlanması, birlikte çalışması, yaratmaları ve öğrenmelerine yardımcı olmak için en inovatif, güvenli ve yüksek kaliteli iletişim platformunu sunma konusunda istekliyiz. Güçlü talep ve icra, üçüncü mali çeyreğimizde GAAP dışı işletme gelirlerinin ve nakit akışının önceki yılın aynı dönemine göre %367 artmasını sağladı. 2021 mali yılını, artan toplam gelir görünümümüzün 2 milyar 575 milyon dolar ile 2 milyar 580 milyon dolar arasında ya da önceki yıla göre %314 artarak gerçekleşmesini öngörerek pazar pozisyonumuzu güçlendirmeyi bekliyoruz” dedi.