Skip to main content

ZeroDesktop bulut işletim sistemi altyapısını Marvell’ın SoC’leri ile birlikte kullanıp maliyetleri düşürüyor. Yeni nesil kişisel bulut işletim sistemi ve bulut hizmetleri çözümü sağlayıcısı ZeroDesktop, kendi geliştirdiği kişisel bulut işletim sistemi…


ZeroDesktop bulut işletim sistemi altyapısını Marvell’ın SoC’leri ile birlikte kullanıp maliyetleri düşürüyor.
Yeni nesil kişisel bulut işletim sistemi ve bulut hizmetleri çözümü sağlayıcısı ZeroDesktop, kendi geliştirdiği kişisel bulut işletim sistemi altyapısını SoC (System on Chip) teknolojisiyle birleştirmek amacıyla Marvell ile ortak çalışmaya başladığını duyurdu. 
ZeroDesktop’un bulut işletim sistemi tek bir sunucudan binlerce kullanıcıya erişmeyi sağlayıp, çok sayıda bilgisayara yatırım yapma ihtiyacını ortadan kaldırıp bakım ve altyapı maliyetlerini azaltıyor. 
ZeroDesktop’un bulut içerik yönetim teknolojisi ile güçlenen Marvell sanal web masaüstü platformu eğitim, küçük işletmeler ve sosyal ağlar, farklı cihazlar ve bilgisayarlara yayılmış verilerini kontrol etmek isteyen kullanıcılara uygun. 
Sanal web masaüstü çözümü
ZeroDesktop Cloud OS, Android kullanıcılarının sıkça karşılaştığı tek işlem yapılabilen kullanıcı ara yüzü, ayrı yerlerde bulunan dosyaların yönetimi ve güvenli olarak birden fazla kullanıcı ile paylaşım yapmak gibi durumlara çözüm sunuyor. Bu da bu çözümü, aynı cihazı birden fazla kişinin paylaşabildiği, düşük maliyetli bilgisayarlara ihtiyaç duyulan gelişmekte ülkelerdeki eğitim amaçlı kullanım için uygun hale getiriyor. Sanal web masaüstü çözümü, Chromebox PC, Net PC ya da eski ve yenilenmiş PC’lere göre yaklaşık yüzde 50 civarında bir maliyet tasarrufu sağlıyor. Buna ek olarak, sanal web masaüstü platformu OEM, Telekom ve internet servis sağlayıcıları için yeni seçenekler ve fırsatlar da sunuyor.

Thin client ya da zero-client gibi cihazlardan farklı olarak, sanal web masaüstü platformunda yer alan ZeroDesktop teknolojisi, büyük sunucu masrafları ya da pahalı lisans ücretleri gerektirmiyor. Cihaz üzerinde çalışan bulut işletim sistemi uygulaması İnternet ve Android uygulamalarını çalıştırıp, bu içeriği HTML tabanlı sanal masaüstüne gönderen Web, VDI sunucusuna bağlanıyor.