Skip to main content

Ülkelere göre ayrılmış, tüm zamanların en çok kazanan YouTube kanalları infografiği, çocuk kanallarının başarısını gözler önüne seriyor.

SocialBlade verileri ve ülkelere göre yaklaşık kazanç değerleri üzerinden hazırlanan ve YouTube’da ülkelere göre tüm zamanların en çok kazanan kanallarını içeren bir infografik, içerdiği bilgiler ile bir hayli şaşırttı.

İki buçuk milyar insanın aktif olarak YouTube’da video izledikleri bilgisinin verildiği infografik CashNetUSA tarafından hazırlandı. Her ne kadar kanalların gerçek kazançları hakkında bir bilgi vermese de infografiğe bakarak çocuk kanallarının gelirlerinin bir hayli yüksek olduğu söylenebilir.

Kanalların ödedikleri vergilerin, sponsorlukların ve ürün satışlarının dahil edilmediği bu infografiğe göre ABD menşeli, 2006 yılından beri video üreten Cocomelon, 267,8 milyon dolar gelirle tüm zamanların en çok kazanan YouTube kanalı konumunda.

Rusya’dan Like Nastya’nın yaklaşık 167,5, Almanya’dan Kinder Spielzeug Kanal’ın ve Fransa’dan Squeezie’nin 19,4, İspanya’dan Vegetta777’nin 31,4 milyon dolar kazanca sahip olduklarının görüldüğü infografiğe göre Türkiye’nin en çok kazanan kanalı 20,7 milyon dolar ile Oyuncak Oynuyorum.