Skip to main content

Son yıllarda YouTube fenomeni olmak bilhassa gençlerin hayallerini süslüyor? Peki, bu uğraş maddi açıdan ne vaat edebilir.

Eskiden, kısa yoldan zengin olmak isteyen gençler topçu ya da popçu olmak isterdi. Günümüzde bu hayalin yerini YouTuber fenomeni olmak aldı. Bu yolla ne kadar para kazanılabileceğinin en uç örneklerinden biri ABD’li Jake Paul.

Kariyerine 2013 yılında Vine’da video paylaşarak başlayan 20 yaşındaki ABD’li YouTube fenomeni Jake Paul, Los Angeles’ta 6,9 milyon dolara bir malikâne satın aldı.

Daha önce ikamet ettiği Hollywood’da komşularına hayatı cehennem eden ünlü YouTuber’ın 3 bin 500 metrekare arazi üzerine kurulu yeni evinde sekiz yatak odası, 10 banyo, spa ve havuz bulunuyor.

Jack Paul’un kendisi gibi vlogger olan ağabeyi Logan Paul da bir süre önce, Los Angeles’ta 6,5 milyon dolara bir malikâne satın almıştı.

Disney Channel’dan kovuldu

Vine kapandığında 5,3 milyon takipçisi bulunan ve paylaşımlarına YouTube’da devam eden Jake Paul, bir süre Disney Channel’ın Bizaardvark isimli komedi dizisinde yer almış ama kanaldan kovulmuştu.

Yaşam tarzı ve hayranlarının aşırı ilgisi nedeniyle komşularının yaka silktiği vlogger’ın YouTube’da 12 milyona yakın takipçisi var.

Kendi şirketini kurdu

Video paylaşımlarının yanı sıra iş hayatına da adım atan Paul, markaların kendilerini en iyi şekilde gösterebilmeleri için hizmet veren sosyal medya şirketi Team 10’i kurdu. Bu yılın başında kurulan şirketin yatırımcıları arasında; Danhua Capital, Horizons Alpha, Vayner Capital, Sound Ventures & A-Grade Investments ve Adam Zeplain yer alıyor.