Skip to main content

YouTube artık canlı yayınlar için 360 derecelik videolara ve uzamsal seslere destek vermeye başlayacağını duyurdu. Detaylar haberimizde…

Google’ın en güçlü ayağı popüler video paylaşım sitesi YouTube, canlı yayınlar için 360 derecelik canlı yayın yapılabilmesine olanak sağlayacak şekilde güncellendi.

YouTube’un yetkili ürün müdürü Neal Mohan, yeni özelliği şirketin blog sitesinde şöyle tanıttı: “Spor etkinliği olsun, konser olsun yada hatta bir aile buluşması olsun, hepimiz orada olmak isteriz. Ama bugünlerde sanal gerçeklik ve 360 derece video o yerlere ve anlara bir adım daha yaklaşmanıza yardımcı olabilir.”

YouTube’un aktif ettiği yenilik sadece 360 derece video desteğiyle sınırlı değil. Ayrıca Google, 360 derece video için özel olan uzamsal ses desteğini de kullanıcılarının hizmetine açtı. Bu özellikle birlikte, film ve müzik deneyimleri farklı bir boyuta taşınacak. Videolardaki seslere gündelik hayatta duyduğumuz derinlik, mesafe ve yoğunluk duygularını katacak. Bu özellik ilk olarak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanılacak.