SOSYAL AĞLAR

Burcu Şahin | 13.01.2017 - 11:37

YouTube’da ücretli yorum dönemi başlıyor

youtube super sohbet

YouTube, canlı yayın yorumlarını öne çıkarmak isteyen kullanıcılar için Süper Sohbet özelliğini duyurdu

Popüler video paylaşım platformu YouTube, son zamanlarda bünyesine kattığı özelliklerle kendini yenilemeye devam ediyor. Canlı yayın özelliğini geliştirmeye çalışan YouTube, isteyen kullanıcıların yorumlarını ön plana çıkarmasını sağlayacak Süper Sohbet özelliğini duyurdu.

YouTube’un canlı yayında yorumları ön plana çıkarmak için duyurduğu özellik, içerik sağlayıcıların kazanç elde etmesine imkan verecek. Ayrıca canlı yayını izleyen kullanıcıların yaptıkları yorumların, diğer yorumlar arasında hızlıca kaybolması ve yayıncının yorumu görememesi sorunu da ortadan kalkmış olacak.

Super Sohbet’te yorumlarının  öne çıkmasının isteyen kullanıcılar için farklı fiyat tarifeleri sunuluyor

Yorumunun 2 dakikadan 5 saate kadar sohbet kutusunda sabit olarak kalmasını sağlayabilecek olan kullanıcılara, aynı zamanda ücret arttıkça tek seferde daha fazla karakterde mesaj yazma imkanı sunulacak.

Yorumunuzun yapılan bir canlı yayın sırasında 2 dakika boyunca sabit olarak kalmasını istiyorsanız 2 dolar, 5 saat boyunca kalmasını istiyorsanız ise 500 dolar ödemeniz isteniyor. Ödeme yaptıktan sonra, canlı yayında ücretli mesajların vurgulanması için yorum farklı bir renkte vurgulanıyor.

Google’ın sunduğu ücretli yorum özelliği şu anda yalnızca belirli kanallarda kullanılabiliyor ancak özelliğin ay sonuna kadar daha fazla kullanıcıya ulaşması planlanıyor.