Skip to main content

YouTube yeni uygulaması YouTube Red ile özel içerik üretimine de başlıyor. Bunun ilk örneği Ocak ayı içinde seyirciyle buluşuyor

Bilindiği gibi YouTube, reklamsız video uygulaması YouTube Red’i Ekim ayı içinde tanıtmıştı. Seyirciler ayda 9,99 dolara ödüyor ve seyrettikleri videolarda hiçbir şekilde reklam görmüyor. YouTube’un 2016 başından itibaren YouTube Red için özel içerik üretim planları da mevcut. Örneğin, PewDiePie, Lilly Singh ve  Fine Brothers gibi YouTuber’lar Google ile anlaştılar ve yeni yılda bu tür içeriklere imza atacaklar. YouTube bununla da sınırlı kalmadı ve YouTube Red üzerinden ilk uzun metrajlı filmi yayına alacağını açıkladı.

20 milyondan fazla abonesi bulunan You Tube kanalı Rooser Teeth kanalı, Lazer Team adındaki uzun metrajlı filmini site üzerinden yayımlayacak. Ocak 2016’da YouTube Red’de yayımlanacak filmin daha sonra sınırlı sayıda sinema salonunda da gösterime girmesi bekleniyor. Filmin konusu kısaca şöyle: Dört avanak, bir uzaylı kostümü bulur. Fakat bu kostümü giyenlere güç vermektedir. Avanaklar kostümü giyince kazara dünyayı işgal etmek üzere uzaylılara karşı önemli bir savunma gücü haline dönüşür. Rooster Teeth CEO’su Matt Hullum, filmin tarihî bir romans (!) olduğunu söylüyor. Hullum, filmle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Film, tam bir aksiyon komedisi. Birçok patlama ve komik unsur bir arada.”

Rooser Teeth’in en dikkat çekici özelliği ise Indiegogo’dan fon alarak ortaya çıkan bir girişim olması. 2014 yılında bilimkurgu tarzında çekecekleri film için para arayan Rooster Teeth ekibi, Indiegogo sayesinde 2,5 milyon dolarlık hedefine kısa sürede ulaştı ve filmi çekmeyi başardı.