Skip to main content

YouTube, premium üyelerine özel içerikler sunduğu YouTube Originals’ın tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacağını duyurdu.

YouTube tarafından ücretli bir opsiyon olarak geliştirilen ve 2016’da yayın hayatına başlayan YouTube Originals, 24 Eylül 2019‘dan itibarıyla ücretiz oluyor. Orijinal dizilerden, etkinliklerden ve filmlerden oluşan bir kanal olan YouTube Originals’a şimdiye kadar sadece YouTube Premium kullanıcıları ulaşabiliyordu.

YouTube, Originals içeriklerini tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak sunsa da, premium aboneler içerikleri reklamsız ve yayınlandıkları anda izleyebilecekler. Premium kullanıcıları ayrıca dizilerin tüm bölümlerine çıkış tarihinde ulaşabilme, çevrimdışı izleme için indirme, ek içerikler ve sahneler gibi ayrıcalıklara sahip olmaya devam edecekler.  YouTube premium abonelerinin bir başka avantajının da kitaplık sekmesindeki yeni “Önerilen indirmeler” bölümünün ilginç videoları bulmayı kolaylaştırıyor.

YouTube’un Premium özelliği ise şu an aylık 16,99 TL’den satışa sunuluyor. YouTube Music’i, Play Store‘dan indirmek için burayaApp Store‘dan indirmek içinse buraya tıklayabilirsiniz.