Skip to main content

Kullanıcıların abonelik sistemiyle faydalanabildiği Spotify ve Apple Music uygulamalarına bir yenisi daha ekleniyor. YouTube Music sonunda Türkiye’de de aktif hale geliyor.

Çevrimiçi müzik servisi pazarının en büyük iki oyuncusu konumundaki Apple Music ve Spotify‘ın rekabetine YouTube Music de ekleniyor. YouTube Music, Temmuz ayı sonunda Türkiye’de de indirilebilir olacak. Apple Music ve Spotify’ın kıyasıya rekabetine YouTube‘un da eklenmesiyle, dijital müzik rekabetinde yeni bir eşik aşılmış olacak.

2018 yılında tanıtılan ve sayılı ülkede kullanıma sunulan YouTube Music, barındırdığı özellikleri ile de alıştığımız diğer müzik servisleriyle benzerlik gösteriyor. YouTube ile entegre olarak çalışan uygulama, diğer müzik servislerinde olduğu gibi kullanıcının YouTube arama geçmişini ve müzik listelerini öneri olarak sunuyor. Ücretsiz olarak kullanılabilen YouTube Music’te emilyonlarca şarkı ve birçok çalma listesi bulunuyor. Premium üyelik seçeneği de bulunan uygulama,  Spotfiy’da olduğu gibi, kullanıcının reklamlardan kurtulmasını sağlıyor.