Skip to main content

YouTuber Ruhi Çenet, YouTube’dan bugüne kadar ne kadar kazandığını açıkladığı bir video yayınladı.

Türkiye’de her 10 kişiden 8’i teknolojinin ve dijital olanakların hayallerimizi gerçekleştirmeye yardımcı olacağını düşünüyor. 35 yaş altı gençlerde ise herkesin tanıdığı bir YouTube fenomeni olmak diğer yaş gruplarına göre öne çıkan konular arasında yer alıyor. Hayatlarını YouTube’a taşıyan ve binlerce hayranı olan YouTuber’lar son birkaç yıldır markalar dünyasında da oldukça trend mecra konumundalar. Ekim 2012’de kendi YouTube kanalını açan fenomen YouTuber Ruhi Çenet, 20 Ocak’ta yayınladığı videosunda kanalı açtığı günden bu yana YouTube üzerinden toplamda ne kadar para kazandığını açıkladı.

YouTube istatistiklerini takipçileriyle paylaşan Ruhi Çenet , YouTube’da ilk yayınladığı videonun  ne kadar izlendiğine, ilk ayda ne kadar izlenme aldığına, birinci yılın sonunda ne kadar para kazandığına  kadar olan istatistikleri ve YouTube’dan para kazanmak isteyenlere önerilerini paylaştı.

YouTube kanalını 2012’de açan Çenet, başladığı tarihten bugüne kadar sponsorluklar hariç 333 milyon izlenme oranına ulaştığını ve sadece YouTube reklamlarından  500 bin TL’ye yakın gelir elde ettiğini ifade ediyor.

Ruhi Çenet’in videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.