Skip to main content

Young Lions Türkiye elemelerinde kazananlar, Cuma günü gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacak.

Bu yıl Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nin Türkiye temsilciğini üstlenen MediaCat, Reklamcılar Derneği, Reklamverenler Derneği ve Reklamcılık Vakfı işbirliğinde, Akmerkez ve Getty Images desteğiyle, festivalin 30 yaş ve altındaki gençlerin yaratıcılığını değerlendirdiği Young Lions’ın Türkiye elemeleri bugün başladı.

Genel bilgilendirme sırasında Film ve Dijital kategorilerinde 4129 Grey CEO’su Alemşah Öztürk tecrübelerini paylaşarak yarışmacılara destek olurken, Film kategorisinin jüri başkanı Medina Turgul DDB Yönetici Yaratıcı Yönetmeni Kurtcebe Turgul ve PR kategorisinin jüri başkanı Artı İletişim Yönetimi Yönetici Ortağı Esra Şengülen Ünsür de kategorilerin brieflerini verdi.

Dijital kategorisinin jüri başkanı R/GA Genel Müdürü Ömür Kula ve Medya kategorisi jüri başkanı Mindshare CEO’su Bülent Yar ise kendi kategorilerinin brieflerini yarın yarışmacılarla paylaşacak. Tüm kategorilerin kazananları Perşembe günü gerçekleştirilecek jüri değerlendirmelerinin ardından kesinleşmeye başlayacak ve Cuma akşamı düzenlenen ödül töreninde Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde dünyanın dört bir yanından gelen işlerle yarışma imkânı kazanan ekip açıklanacak.