İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 30.06.2020 - 11:39

Yollando.com, 10 milyon TL değerleme ile ikinci yatırımını aldı

Uluslararası alışveriş ve paket yönlendirme hizmeti sunan Yollando.com, Tarvenn liderliğinde 2,2 Milyon TL yatırım aldı.

Alışveriş ve paket yönlendirme girişimi Yollando ikinci yatırım turunu 10 Milyon TL değerleme ile 2,2 Milyon TL yatırım alarak tamamladı. Tarvenn’in liderlik ettiği yatırım turuna değerli iş insanları Timur Soysal, Metin Bencuya, Tolunay Yıldız, Belkıs Kuşçulu Özer, bilişim şirketi Develoop A.Ş. ve Keiretsu Forum melek yatırımcılarından Serhan Kohen ve Mustafa Bağcı katıldı.

Uluslararası alışveriş ve paket yönlendirme servisleri sunan Yollando.com, yurtdışındaki kullanıcılarına, Türkiye’de bir teslimat adresi tanımlayarak tüm e-ticaret sitelerinden kolayca alışveriş yapmalarını sağlıyor. Yurt dışındaki kullanıcılar, Yollando adresini kullanarak Türkiye’den istedikleri ürünleri kolaylıkla satın alabiliyor ve Yollando adreslerine gönderebiliyor. Yollando farklı e-ticaret sitelerinden gelen ürünleri birleştirip yeniden paketliyor ve yurt dışındaki müşterilerine iletiyor. Böylelikle yurt dışındaki Yollando kullanıcıları, kargo masraflarından yüzde 80’e varan indirim elde ediyor. Ayrıca Yollando, kişisel alışveriş asistanı “Benim için Al (Buy for Me)” servisi ile yurt dışındaki müşterilerine daha hızlı ve kolay alışveriş imkanı sunuyor. Kullanıcılar “Buy for Me” hizmeti ile Türkiye’den istedikleri ürünün linkini Yollando’ya ileterek, vakit kaybetmeden ürüne sahip olabiliyor.

102 ülkeden 30 binden fazla üyeye sahip olan girişim, 2018 yılında Tarvenn Ventures’dan ilk yatırımını aldıktan sonra 1,5 yıl içinde 6 dilde hizmet vererek gelirlerini 9 kat, üye sayısını ise 10 kat artırdı. Türkiye’de e-ticaretin hacminin günden güne arttığını dile getiren Yollando.com’un Kurucusu Serdar Güvenkaya, Yollando ile Türkiye’nin e-ticaret konusunda sahip olduğu potansiyeli yurt dışına açtıklarını da paylaştı.

“Shop” ve “B2B API” hizmetleriyle global marka bilinirliği hedefleyen Yollando, aldığı yeni yatırım sonrası operasyon ve pazarlama faaliyetlerini hızlandırıp, üstün teknolojik altyapısı ve yeni hayata geçirdiği Yollando Shop hizmeti ile tek bir panel üzerinden tüm dünyadaki kullanıcılarının Türkiye’den hızlı ve kolay alışveriş yapabilmesine imkan sunacak.