Skip to main content

Coronavirüsü salgını nedeniyle tatil edilen üniversiteler için uzaktan eğitim süreci 23 Mart’ta başlıyor.

Geçtiğimiz hafta yapılan coronavirüs salgınını önleme kapsamında üniversitelerin üç hafta boyunca tatil edileceği açıklanmıştı. YÖK Başkanı Yekta Saraç, salgın nedeniyle tatil edilen üniversitelerin uzaktan eğitim sürecinin 23 Mart’ta başlayacağını duyurdu.

Üniversitelerde uzaktan eğitim süreci 23 Mart’ta başlıyor

YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerde uzaktan eğitim sürecinin 23 Mart’ta başlayacağını duyurdu. Saraç, “23 Mart’ta uzaktan eğitim kapasitesine sahip üniversitelerimizde dijital imkanlarla uzaktan öğretim süreci başlayacak” dedi. Saraç aynı zamanda üniversitelerin içerik ihtiyacının YÖK tarafından karşılanacağını söyledi.

Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (UZEM), 123 üniversitede bulunduğunu açıklayan Saraç, altyapı konusunda eksiği olan üniversitelerin YÖK koordinasyonu ile ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi. Altyapısı hazır olmayan üniversiteler diğer üniversitelerle işbirliği içerisinde olabilecek. Uzaktan eğitime hazır olmayan üniversiteler için ise, ders malzemeleri havuzu açılacak.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversite öğrencileri için TRT üzerinden ortak derslerin de yayınlanacağını bildirdi. Saraç, vize sınavları konsusunda ise her üniversitenin kendi şartları çerçevesinde bu süreci yönetebileceği açıklamasında bulundu.