Skip to main content

Revo Capital’in 2014 yılında yatırım yaparak gelişimine destek verdiği yerel yazılım şirketi Foriba, ABD menşeili Sovos tarafından satın alındı.

Teknoloji ve internet odaklı yatırım fonu Revo Capital‘in girişimlerden biri olan Foriba, ABD menşeili global vergi yazılım sağlayıcısı Sovos tarafından satın alındı.

Fintech, bulut tabanlı B2B çözümler, online pazaryeri ve büyük veri alanında bugüne kadar 19 girişime yatırım yapan Revo Capital, 66 milyon Dolar büyüklüğündeki 1. fonun ardından 2. fon için hazırlanmaya başlıyor.

Revo Capital Yönetici Ortağı Cenk Bayrakdar, “Foriba’nın bugün alanında dünya lideri olan Sovos tarafından satın alınmasının gururunu yaşıyor tüm Foriba ekibini gönülden kutluyoruz. Revo Capital, 2013 yılında kurulduğunda Türkiye’de FinTech ve kurumsal yazılım hizmetleri alanını odak olarak belirleyen ilk ‘Risk Sermayesi’ fonu olmuştu. Bunun doğru bir tercih olduğunu Foriba satın alması ve bu alandaki diğer yatırımlarımızın büyüme hızı net biçimde göstermekte. Böyle bir dönemde, ABD’li dev bir şirketin dikkatini çekmek ve satın almanın gerçekleşmiş olması hakikaten dikkate değer gelişmedir. Şu an kurmakta olduğumuz ikinci fonumuz ile uluslararası yatırımcılarla beraber bölgedeki yatırımlarımızı çoğaltmayı hedefliyoruz.”