Skip to main content

Yerli uçak bileti arama motoru olan RotaRadar, hızlı yükselişini ABD ve İngiltere pazarlarına giriş yaparak sürdürmeye devam edecek.

Çevrimiçi seyahat sektörü her geçen yıl büyüyen ve rekabetin yoğun olduğu bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Sürekli değişen kullanıcı eğilimlerine cevap verebilecek yaratıcı yaklaşımlar ile birlikte gerçekçi büyüme stratejilerinin belirlenmesi başarıya ulaşmada kilit rol oynuyor. Uluslararası seyahat acenteleri ile işbirliği yapan RotaRadar, dünya üzerindeki tüm uçuş rotaları için gerçek zamanlı uçak bileti fiyatlarını listeleyen servislerden. Ücretsiz olarak hizmet veren servis, aynı zamanda bu alanda yapılan ilk yerli girişim.

RotaRadar 2020 ve sonrası için hedeflerini büyüterek çalışmalarına devam etmeyi planlıyor. Şirket, İngiltere ve Amerika pazarlarında rotaradar.co.uk ve rotaradar.us adreslerinde hizmet vermeye başlayacak. RotaRadar 2020-2021 döneminde İspanyolca ve Arapça dil seçeneklerini ekleyerek LATAM, MENA, APAC gibi önemli bölgelerde bulunan ülkelere giriş yapmayı ve global ölçekte tanınan önemli bir online seyahat platformu olmayı hedefliyor.

RotaRadar kurucu ortağı Kemal Aşkın, kuruluş aşamasını takip eden ilk birkaç yılda kontrollü ve sürdürülebilir bir büyüme için gerekli altyapı çalışmalarını tamamladıklarını ve stratejilerini bu eksende geliştirdiklerini belirtiyor. Aşkın, ‘Global büyüme planımızın bir parçası olarak İngiltere ve Amerika gibi çevrimiçi seyahat sektörünün en büyük ve olgun pazarlarına açılıyoruz. Bir yandan da ilk olarak eklenecek İngilizce dil seçeneği ile aslında tüm dünyaya açılmanın ilk adımını atmış oluyoruz’ açıklamasını yaptı.