Skip to main content

ABD’de uçak yolculuğu sırasında Galaxy Note 7’nin patlaması üzerine uçuşlar iptal edildi. Detaylar haberimizde…

ABD Southwest Havayolları, Brian Green adlı yolcunun Galaxy Note 7 model telefonunun alev alması üzerine uçuşların iptal edildiğini açıkladı.

Samsung Galaxy Note 7’nin batarya sorunu nedeniyle patlaması artık bilinen bir konu. Samsung, konuyla ilgili Note 7 telefonlarını toplatmış ve sorunu giderdikten sonra tekrar piyasaya sürdüğünü açıklamıştı. Uçaktaki yolcunun telefonunun ‘kontrolden geçirilip yenilenmiş’ bir cihaz olduğu belirtildi. Bu konuda ayrım yapmak için yeni seri Galaxy Note7’lerin kutusunda yer alan ve IMEI numarası bulunan etiketin üzerinde, cihazın yeni seriye ait olduğunu işaret eden bir siyah kare yer alıyordu.

Yolcu Green, telefon şarjı azalırken cebine koyduktan birkaç saniye sonra patlama sesi duyduğunu ve cebinden dumanlar çıktığını söyledi. Panikle telefonu koridora doğru fırlatan Green, “cihazdan koyu ve yeşil bir duman yükseliyordu” dedi. Olayın ardından uçak boşaltılarak uçuş iptal edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Samsung yetkilileri olayı araştıracaklarını söylediler. Samsung’un mobil cihazlar bölümü başkanı Koh Dong-jin “Patlamaların pil hücrelerinden kaynaklandığını teyit ettik ve sorunu çözdük” demiş, elden geçirilip yenilenen cihazların güvenli olduğu belirtilmişti.