CİHAZLAR

DigitalAge | 05.01.2015 - 18:29

‘Yeni Yıla Yeni Bilgisayar’ kampanyasında yaratıcı tweet’ler ödülleniyor

Intel, yeni kampanyasıyla kullanıcıları, sorun çıkaran eski bilgisayarlarını yenilemeye davet ediyor

Intel, eski bilgisayarların kullanıcılara yarattığı sorunlara dikkat çekmek amacıyla Hepsiburada.com işbirliği ile yeni bir kampanyaya imza attı. Sosyal medya üzerinden “Eski bilgisayar kullanmak kötü, yeni yıla eski bilgisayar ile girmek ise çok daha kötü” söylemiyle başlatılan kampanya ile 2014 yılında kullanıcıların bilgisayarlarında en çok hangi sorunlarla karşılaştıkları belirlenecek ve en yaratıcı 3 tweet ödüllendirilecek.

yeniyilayenibilgisayar.com sitesi üzerinden Twitter ile giriş yapan kullanıcılar, bilgisayarlarıyla ilgili ısınma, hız, pil ömrü ve ağırlık olarak dört ana başlık olarak belirlenen konulardan en çok hangisinden şikâyet ettiklerini seçecekler. Seçtikleri başlıkla bağlantılı olarak ısınma için #sankitostmakinesi, hız için #kamplumbağadanhallice, pil ömrü için #bielektrikyok ve ağırlık için #kütükgibiadeta hashtagleri ile tweet atacaklar. En çok kullanılan hashtag ile atılan tweetler arasından seçilen en yaratıcı 3 tweet ise Asus marka 2’si 1 Arada bilgisayarın sahibi olacak.

7 Ocak’ta sona erecek kampanyada Intel ve Hepsiburada.com ortak jürisi tarafından seçilecek kazananlar, 13 Ocak’ta hem Intel Türkiye hem de Hepsiburada.com resmi Twitter hesapları üzerinden duyurulacak.