START UP

H.Kerem Fındık | 02.09.2014 - 15:05

Yemeksepeti’nin içerik projesi Yemek.com açıldı

Yemek.com, yemek hazzının peşinden koşanları buluşturmak için yayına girdi

Yemeksepeti’nin içerik projesi olan Yemek.com, yemek, keşfetmek ve şaşırmak isteyenler için yeni bir adres. Sitenin iddialı olduğu içerik gruplarından biri, içinde burnumuza çocukluğun kokusunu getiren klasik yemeklerden, risotto, macaron, scone gibi seksi tatlara kadar farklı tariflerin bulunduran ‘tarif’ kategorisi.

İlham veren bir yemek salonu: Ye

Yemek hakkında iştah açan, ağız sulandıran ve faydalı içerikler sunan Ye kategorisi, yemeğe olan bağımlılığı artıracak; ‘Usta işi mangal yapmanın 9 püf noktası’, ‘Kırmızı et seçerken dikkat edilmesi gerekenler’ gibi konularla meraklılarına ilham verecek. Bu kategoride aynı zamanda gurme tatlar da unutulmuyor ve ‘Diyetisyeninizi bile kandırabileceğiniz 8 farklı tatlı önerisi’ gibi listeler ve yemek önerileri sunuyor.

Lezzet uğruna yollara düşmeye razıysan: Keşfet

Yemek.com’un ‘Keşfet’ bölümünde ise birçok mekân önerisi ve tanıtımı bulunuyor. Uğruna yollara düşülesi lezzetlerin kıymetini bilenler ‘Keşfet’ kategorisinin ve şehrin altını üstüne getireceğe benziyor.

Yemek diyarının eğlence merkezi: Şaşır

Yemek.com’un iddialı olduğu bir diğer kategori de ‘Şaşır’. Yemek diyarının en neşeli ortamı olmaya aday bu bölümde güldürürken yediren tespit listeleri, ilginç haberler ve videolar bulunuyor. Yemeğe adanmış bu eğlence merkezinde, ‘Türklerin ve Yunanlıların kuzen olduğuna işaret 12 yemek’, ’17 Maddede sofrada Türkleri tanıma kılavuzu’ gibi lüzumlu konular liste mantığında paylaşılıyor.