Skip to main content

Yemeksepeti.com, Yunanistan’da online yemek siparişi konseptine sahip Click Delivery’e yatırım yaptı.

Türkiye ve 5 farklı ülkede hizmet veren Yemeksepeti, Yunanistan’ın online yemek siparişi alan Click Delivery (clickdelivery.gr)’ye yatırım yaptı. Kademeli olarak hayata geçirilecek yatırımın toplam miktarı üç milyon Euro’ya ulaşacak.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, yaptıkları bu yatırımla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye ve Orta Doğu’dan sonra Avrupa’da yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar yurt dışı yatırımlarımızda kendi markamızı ve operasyonumuzu inşa etmeyi tercih etmiştik. Yunanistan pazarı için Click Delivery ile imzaladığımız satın alma anlaşması hem Yemeksepeti için, hem de tüm Türk internet firmaları için bir ilk özelliği taşıyor. Online yemek siparişinde Yunanistan’ın pazar lideri olan Click Delivery’nin, Yemeksepeti’ne paralel kusursuz kalite odaklı yaklaşımı ve kullanıcı memnuniyetine verdiği önem bu pazarda yatırım kararımızı olumlu yönde etkiledi. Click Delivery’nin Yunanistan pazarında büyümesi için Yemeksepeti olarak stratejik ve finansal desteğimiz ilerleyen yıllarda da devam edecek.”

2010 yılında Yunanistan’da online yemek siparişi konseptiyle faaliyete geçen Click Delivery, Atina, Selanik, Larissa ve Ioannina’da bulunan 650’den fazla iş ortağı restoranı dahil ediyor.

Yemeksepeti, geçtiğimiz günlerde uluslararası markası Foodonclick.com ile hizmet verdiği Orta Doğu pazarlarına Suudi Arabistan ve Lübnan’ı da dahil ederek yurt dışı operasyonlarını 5 ülke, 8 şehire çıkardığını duyurmuştu.