Skip to main content

Yemeksepeti, coronavirüsü salgını çerçevesinde yoğun bir mücadele sergileyen Sağlık Bakanlığı personelinin ekipman ihtiyaçları için 1 milyon TL’lik bağışta bulundu.

Dünyada ve Türkiye’de coronavirüsü ile mücadele çalışmaları devam ediyor. Dün gece itibarıyla Türkiye’de coronavirüs nedeniyle dördüncü ölüm resmileşmiş oldu. Dünyayı sarsan coronavirüse karşı, tüm ülkelerde olduğu gibi Türk sağlık çalışanları da yoğun mesaisini sürdürüyor. Birçok firma ve kuruluş esnek ya da uzaktan çalışma yöntemleriyle salgına karşı tedbir alırken, Yemeksepeti ve Banabi platformlarında yaptıkları iletişim ile temassız teslimat seçeneği sunduklarını sizlerle paylaşmıştık. Firma, şimdi de bu mücadele döneminde coronavirüsü salgınına karşın yoğun bir mücadele içindeki Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan doktor ve personel için 1 milyon TL’lik bağışta bulunduğunu duyurdu.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, sosyal medyadan yaptığı paylaşımında “Yemeksepeti ailesi olarak Corona’ya karşı yürütülen bu savaşta, Sağlık Bakanlığımız bünyesinde çalışan doktor ve personelin ihtiyacı olan ekipmanın temininde kullanılmak üzere 1.000.000 TL bağışladığımızı duyuruyorum. Sonuna kadar yanınızdayız.” açıklamasında bulundu.