Skip to main content

Yemeksepeti, çalışanlarına yüzde 10 enflasyon zammı yaptığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Siemens ve Şişecam’ın, çalışanlarına 2019 yılını beklemeden erken zam yapacakları haberi medya ve sosyal medyada geniş yankı bulmuştu.

2018’in son çeyreğinde 2019 yılındaki Ocak ayındaki zamlar konuşulurken, birçok firma ekonomik dalgalanmanın yarattığı enflasyonla mücadeleye destek vereceklerini açıklamıştı. Bugün de Yemeksepeti çalışanlarına yüzde 10 enflasyon zammı yaptığını duyurdu. Ayrıca yapılan zammın çalışanların Ocak ayında alacakları yıllık zamdan bağımsız olarak, azalan alım gücüne destek olmak amacı ile gerçekleştirildiği belirtildi.

Yemeksepeti’nin çalışanlarının performansı artırmak için yaptığı bir diğer düzenleme ise çalışma saatleri ile ilgili. Daha önce sadece Cuma günler sabah 8 ile 10 arasında istedikleri saatte gelebilen çalışanlar artık haftanın her günü istedikleri saatte ofise gelebilecek ve girdikleri saate göre çıkış saatleri de esneklik gösterecek.

Çalışanlarına ev konforunda çalışma koşulları sunan Yemeksepeti’nin yeni ofisi Yemeksepeti Park’ı ziyaret ettiğimiz videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.