Skip to main content

1907 Fenerbahçe eSpor takımı yarın sabah Dünya Şampiyonası’nda grup aşamasına katılacak takımı belirlemek üzere Team oNe Esports ile karşı karşıya gelecek.

League of Legends‘ın bu yılki Türkiye Büyük Finali’nde şampiyon olan 1907 Fenerbahçe eSpor takımı, Çin’de gerçekleştirilmekte olan Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil ediyor.

Ön elemelerde D grubunda mücadele eden 1907 Fenerbahçe, rakipleri Hong Kong Attitude ve Rampage karşısında başarılı bir performans sergileyerek, üçlü gruptan çıkarak bir sonraki aşama olan ‘Best of Five’a geçmeyi başardı.

Ön elemelerin ardından çekilen kurada 1907 Fenerbahçe’nin rakibi, B grubunu ikinci sırada tamamlayan Brezilyalı Team oNe eSports oldu.

Karşılaşma sabah saatlerinde

Sarı-lacivertliler, 29 Eylül Cuma günü Türkiye saatiyle sabah saat 06.00’da Dünya Şampiyonası grup aşamasına katılacak olan takımı belirlemek üzere Team oNe eSports ile karşı karşıya gelecek.

Beş maçtan oluşan seriden galip ayrılan taraf, dünyanın en iyi 16 takımı arasında yer alarak büyük kupa için mücadele etmeye hak kazanacak.

Takımlarına sosyal medya üzerinden destek olmak isteyen 1907 Fenerbahçe taraftarlarının, mesajlarını #VadininBoğası etiketiyle paylaşması gerekiyor.