Skip to main content

Facebook, sivil toplum kuruluşları ile reklam ajanslarını bir araya getirdiği yaratıcı fikir yarışması Hack for Good’u bu yıl da Felis Ödülleri kapsamında gerçekleştiriyor.

Young Guru Akademi’nin “Bilim Seferberliği” projesine destek vermek amacıyla Brandweek ve Felis Ödülleri kapsamında gerçekleştireceği  yaratıcı fikirler yarışması Hack for Good 25 Ekim‘de gerçekleştirilecek.

“Hack for Good” yaratıcı fikirler yarışması; Facebook’un dünyayı herkes için daha iyi bir yer hâline getirme misyonu doğrultusunda tüm kuruluşları, belirli toplumsal projeleri destekleyen teknolojik çözümler, yenilikçi ve cesur fikirler geliştirmeleri için teşvik etmek istediği bir platform olma özelliği taşıyor.

Bugün başlatılan yarışmaya katılan ekiplerden kısa listeye kalanlar, 25 Ekim Perşembe günü Facebook, Kapital Medya ve Young Guru Akademi tarafından oluşturulan jüriye sunumlarını yapacak.

Facebook ve YGA yöneticileri, 8 Kasım Perşembe gecesi gerçekleşecek Felis Ödülleri’nde kazanan ekibe ödülünü teslim edecek. Ayrıca, yarışmayı kazanan ekip, Facebook’un Londra ofisinde Creative Shop ekibiyle yapılacak bir günlük eğitime katılmaya da hak kazanacak.

Yarışmanın katılım koşulları şu şekilde:

    • 30 yaş altı olmak
    • Metin yazarı, sanat yönetmeni, strateji uzmanı ve -isteğe bağlı olarak- bir hareket tasarımcısından oluşan üç veya dört kişilik bir takım olmak
    • Proje çalışmasını 48 saat içinde tamamlamak
    • Türkçe proje sunumu yapmak

Detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.