FİLM

Digital Age | 03.08.2022 - 11:19

Yapımına 90 milyon dolar harcanan Bat Girl filmi rafa kaldırıldı

Warner Bros. ve DC Films, yapımına 90 milyon dolar harcanan Bat Girl filminin gösteriminden “filmin çok kötü olduğu gerekçesiyle” vazgeçti.

Fanlar tarafından merakla beklenen Bat Girl filminin Comic-Con 2022’de yer almaması ve film ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmaması şaşkınlık yaratırken, bu sessizliğin sebebi ortaya çıktı. The New York Post’un haberine göre, post prodüksiyonu tamamlanmak üzere olan film için önemli bir karar alındı: Warner Bros. ve DC Films, filmin dijital yayın platformları da dahil olmak üzere hiçbir yerde gösteriminin yapılmaması kararı aldılar.

Bu karara gerekçe olarak, direkt olarak dijital yayın platformlarına aktarılacak olan filmlerin maliyetlerini kısıp sinema gösterimi yapılacak olan filmlere öncelik verilmesi gösterilirken; yine aynı haberde, bu vazgeçişin test grubundan alınan kötü yorumlar ile ilgili olabileceğine de değinildi.

DC Films Başkanı Walter Hamada, 2020 yılının başında, Marvel Sinematik Evreni’ne (Marvel Cinematic Universe, MCU) bir rakip olarak geliştirilen DC Genişletilmiş Evreni’ne (DC Extended Universe, DCEU) dair bir yol haritası açıklamıştı. Bu yol haritasına göre, her yıl bu evrenden en fazla dört film vizyona girecek, bir veya iki filmin gösterimi ise sadece HBO Max’ta yapılacaktı. Fakat COVID-19 pandemisi, bu planları değiştirdi.

Leslie Grace’in başrolünde yer aldığı Bat Girl, Adil El Arbi ve Bilall Fallah tarafından yönetildi.

Kaynak: HBO Max’s $90 million Batgirl movie is headed to the vault – The Verge