Skip to main content

iPhone ve Android tabletler için geliştirilen Yandex.Browser sürümleri kullanıma sunuldu.

Yandex Browser’ın iki yeni sürümüyle birlikte, kullanıcılar tarafından bir süredir beklenen senkronizasyon özelliği de tarayıcıya eklendi. Böylelikle masaüstü, mobil telefon ve tablet sürümleri arasında Tablo’yu ve favorileri eşitlemek mümkün hale geliyor.

Yeni sürümler; adres ve arama satırlarını birleştiren ‘akıllı arama satırı’, yavaş internet bağlantılarında web sayfalarının yüklenmesini hızlandırıyor.

Sesle arama yapma özelliği

Yandex.Browser’in akıllı telefon ve tablet bilgisayar sürümleri, cihazların mikrofonu üzerinden sesle arama yapma ve bazı durumlarda sorguların arama sonuçları sayfasını atlanarak, doğrudan yanıtlanması gibi mobil internette çalışmayı kolaylaştıran bazı ek özelliklere de sahip.

Örneğin, yakınında bir lokanta arayan kullanıcı, cihazının ekranında en yakınındaki lokantaların işaretlendiği bir haritaya, [Nazım Hikmet vikipedi] şeklinde sorgu yapan bir kullanıcı ise Vikipedi’nin ilgili sayfasına yönlendirilebiliyor.

Yandex.Browser’in iPhone sürümü AppStore’dan, Android sürümü ise Google Play’den indirilebiliyor. Yandex’in mobil tarayıcısı ile ilgili ayrıntılı bilgiye mbrowser.yandex.com.tr adresinden ulaşılabilir.